שאלות ותשובות

לפניה למתווך יתרונות רבים:

  • המתווך הוא איש מכירות מקצועי ומנוסה המשקיע מאמץ אקטיבי במכירת הנכס
  • המתווך מפרסם את הנכס במגוון ערוצים ומשתף פעולה עם מתווכים נוספים באיזור
  • המתווך מסנן את המתעניינים וחוסך לבעל הנכס זמן יקר
  • המתווך שומר על קשר עם המתעניינים המגלים רצינות, ומגדיל את סיכויי סגירת העסקה
  • למתווך יש מיומנויות גישור מקצועיות והוא מסייע בתהליך המו"מ

התשלום הוא גם מהמוכר וגם מהקונה.

כאשר רק הקונה משלם – זה פוגע מיידית במוכר, ונסביר:

מתווך שאינו מקבל תמורה מהמוכר חייב לקבל תמורה מהקונה (אחרת אינו מרוויח כלל).

במצב כזה – אין לו אינטרס לשתף פעולה עם מתווכים אחרים שיביאו קונים לבית (מכיוון שהם יקבלו את העמלה מהקונה שהביאו…).

התשלום של המוכר למתווך הוא שמאפשר למתווך את הבטחון להשקיע את מירב הזמן וכסף בפרסום, לעשות שיתופי פעולה ולחשוף את הנכס בפני כל קהילת המתווכים באיזור.

כאשר מתווך אינו יכול לעשות שיתופי פעולה עם מתווכים נוספים, קשה מאוד למכור את הנכס, והוא עלול להשאר בשוק הדירות למשך תקופה ארוכה.

כן, יש שיתופי פעולה בין המתווכים, היות והמטרה היא לסגור את העסקה ואנו תמיד נשמח להראות לך כמה שיותר נכסים מתאימים.

הבסיס לכל תיווך מוצלח הוא האמון שנוצר בין המוכר והמתווך, כאשר בתחילת התהליך, המתווך מעריך, בצורה ריאלית, את שווי הנכס, ונעשה תיאום ציפיות בין הצדדים.
כשהערכת הנכס נעשית בצורה מקצועית, המשקפת למוכר את שוויו האמיתי, הוא מבין מראש כמה הוא צפוי לקבל מהעסקה, ואין חשש להפתעות ולהפעלת לחץ להורדת מחירים.    

חשוב להבין שקניית נכס למגורים הינו תהליך מורכב ומשמעותי ויש יתרון גדול להזדמנות לעבור אותו, בלווי של איש מקצוע, הפועל למען האינטרסים שלך, באופן אקטיבי.
כך למשל אם אינך מכיר היטב את סביבת הנכס המתווך יכול לסייע לך לקבל החלטות, על ידי כך שיתן לך מידע אמין על אופי האוכלוסיה באיזור, על השירותים הקהילתיים ועל מוסדות החינוך.

יתרון נוסף שמעניק המתווך לקוני דירות הוא בכך שהוא מרכז, ממקד ומייעל עבורם את תהליך חיפוש הנכס, ומונע מהם את הצורך לשוחח בעצמם עם עשרות משרדי תיווך ומוכרים.
מתווך טוב ומקצועי בודק לעומק את ההיסטוריה של הדירה ומצבה החוקי והפיזי, וחוסך לקונים זמן יקר, על ביקור ובדיקה של דירות שאינן מתאימות להם.

תחום נוסף בו המתווך מסייע הוא בניהול המו"מ בין הקונה למוכר, ובעזרת יכולות הגישור המקצועיות שלו, הוא יכול לקדם את סגירת העסקה בין הצדדים. כמו כן המתווך יכול לסייע לקונה, בייעוץ והכוונה בבחירת שירותים משלימים כמו: ייעוץ משכנתא, שמאי מקרקעין, עו"ד נדל"ן, קבלן שיפוצים ועוד.

יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים להתקשר:
  052-3057208

או